Може да ви го спаси животот: Руски Ајфон 7 не го пробива ни Калашников (ВИДЕО)

Рускиот бренд Caviar вообичаено изработува ултра скапи реплики на iPhone 7 наменети за олигарсите, но овој пат направи посебна титаниумска верзија која е наменета за елитните припадници на полициските сили бидејќи овој смартфон е отпорен и на куршуми од пиштол и автоматска пушка како Калашников.

Титаниумскиот iPhone 7 може да спаси живот на полицаец бидејќи ќе го ублажи ударот на куршумот, за што се направени и тестови кои може да ги погледнете во продолжение.

 
 
19.11.2016 - 11:46

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа