Многумина не може да одговорат точно: Која шоља ќе се наполни прва?

Загатка на која многумина не знаат да одговорат точно.

На фотографијата се наоѓаат четири шољи за кафе- означени со броевите 4, 5, 6, 7 и 9, а прашањето е која од нив прва ќе се наполни?

Дали погодивте??

Ако рековте дека шољата под број 5 ќе се наполни прва тогаш сте во право, зошто ако добр погледнете само патот до неа не е блокиран.

 

 

 

 

14.11.2017 - 11:11

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа