Матадор во јужна Франција убиен од бик

 

Шпански матадор го загуби животот, откако во арена бик со рогови го забоде во градите во југозападна Франција.

Матадор Иван Фандино (36) итно синоќа е префрлен во болница, но им подлегнал на повредите.

Тој се заплеткал во наметката, по што бикот го удрил во гради и го прободел во белите дробови.

 

 

 

18.06.2017 - 12:06

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа