Летаа тупаници на сите страни на рускиот куп

Фудбалерите на Локомотива Москва го совладаа Урал со 2:0 и го освоија рускиот Куп и ќе играат во Европа после речиси една деценија. На крајот од дуелот имаше голема тепачка меѓу играчите и четворица добија црвен картон.

 

До тепачка дојде во судиското продолжение а судијата ги исклучи Артем Фидлер и Едгар Манухариан од Урал, и Џеферсон Фарфан и Ари од Локомотива:

 

 

 

 

03.05.2017 - 10:05

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа