Лет како од хорор филм - патници летале на сите страни, а потоа пилотот направил нешто застрашувачко (ВИДЕО)

Еден од патниците на летот на авио-компанијата „Рајанер“ забележал застражувачко видео на кое се гледа „грубо“ слетување на авион, за време кога патниците паѓале од седишта.

Кога авионот „boing 737-800" слетал на аеродромот Лидс Бредфорд во Западен Јоркшир, тркалата се одбиле од пистата и патниците излетале од седиштата.

Видеото кое го снимил Крег Кулиан вели дека ова му било најлошото слетување некогаш.

 

 

 

17.07.2017 - 09:49

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа