Легијата во солзи во затворот: На Шешељ му се слоши, трчаше синот на Аркан

Милорад Улемек Легијата не дојде на погребот на својата мајка, иако доставил барање и молба до Судот. Судот одби да го пушти Легијата кој издржува казна затвор во траење од 40. години, а на погребот се појавија Шешељ и синот на Аркан и Цеца, младиот Вељко.

 

На погребот на кој беше семејството на Легијата, неговата сопруга со ќерките, на Шешељ во еден момент му се слошило, а присутните го седнале на клупа и му дале вода. 

Мајката на Легијата почина на 82. години.

 

 

 

 

11.10.2017 - 11:24

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа