Кујна

 • Посни палачинки без зејтин
  25.04.2016 - 14:16
  Заблуда е дека палачинките не може да бидат посни. Прочитајте го овој Gotvi.mk рецепт за посни палачиники и уживајте во брзината на готвењето :-) Состојки:1 шолја брашно1 шолја вода1 лажичка...
 • ВИДЕО: Подгответе ги највкусните пуканки на светот
  23.04.2016 - 21:14
  Сè што ви е потребно се пуканки, изрендан пармезан, маслиново масло и мешавина од зачини составена од рузмарин, босилек и оригано.Погледнете го видеото и веднаш пробајте ги овие пуканки за кои...
 • Вкусно и хранливо – ова е најздравиот леб кој може да си го направите дома
  23.04.2016 - 11:40
  Овој леб го стимулира производството на црвени крвни клетки и хемоглобин, го олеснува отстранувањето на канцерогените и токсични супстанци од организмот но го отстранува и холестеролот и се...
 • Подготовки за Велигден: Направете уникатни јајца
  22.04.2016 - 15:27
  Овој начин на декорација не е комплициран, а вакви велигденски јајца совршено ќе изгледаат во вашата кошничка. Потребно ви е:- јајца- ножици- Боја за фарбање на јајца- и неколку парчиња...
 • Доручек за 8 минути: Совршени сендвичи со шунка и кашкавал
  22.04.2016 - 10:31
  Овој рецепт совршен за сите ваши забави, а секогаш можете да ги послужите топли Состојки: - Мали кифли-Шунка-Кашкавал - НамазПодготовка: Пресечете го кифличките на пола, долните...
 • Печен млад компир со лукче
  21.04.2016 - 11:24
  Почна сезоната на млади компири :-) Еве еден брз, а во исто време многу вкусен рецепт: Потребни состојки:500 гр млад компир5-6 чешниња лукмаслиново маслосолбиберлимон Начин на подготовка:...
 • Неодоливо: Топ 10 Gotvi.mk мафин рецепти
  16.04.2016 - 13:42
  Мафините можете да ги приготвите во солена и блага варијанта, а за многу мафин рецепти не ви се потребни повеќе од 5 минути.Сеуште не е разјаснето дали зборот „мафин“ кој прв пат се споменува во 1703...
 • Неодоливо: Топ 10 Gotvi.mk мафин рецепти
  15.04.2016 - 20:53
  Мафините можете да ги приготвите во солена и блага варијанта, а за многу мафин рецепти не ви се потребни повеќе од 5 минути.Сеуште не е разјаснето дали зборот „мафин“ кој прв пат се споменува во 1703...
 • Похован кашкавал
  14.04.2016 - 13:11
  Една од првите асоцијации кога ќе се спомне похован кашкавал најчесто е свадба :-) Сепак, овој деликатесен рецепт можете многу едноставно да си го подготвите дома или кога ќе ви дојдат гости на ручек...
 • Домашна посна пица
  12.04.2016 - 11:54
  Оваа пица има навистина одличен вкус, а еве што ви треба за да ја приготвите:Состојки за подготовка на тесто:·         500 гр брашно·    ...
 • Готви паметно: Како да подготвите здрава ужина за само три минути
  04.04.2016 - 14:47
  Посна или мрсна верзија на рецептот? Одлучете сами! Потребни состојки: 1 туна во масло200 грама намаз1 лажицка копер1 тврдо варено јајце- сол и биберПогледнете во продолжение за што станува...
 • ВИДЕО: Домаќинките полудеа по овој рецепт - од сега ќе го правите само ова!
  01.04.2016 - 10:56
  По овој рецепт веќе нема даприготвите компири на друг начин. Направете си рози од компир кои изгледаат убаво и навистина се превкусни.ПОТРЕБНИ ВИ СЕ:1 компир, малку масло, сол и бибер,...
 • Неодоливи посни макарони
  29.03.2016 - 15:54
  Колку знаат да бидат вкусни и неодоливи посните/вегетаријанските јадења се гледа уште од фотографијата :-)Еве што ви е потребно за да го направите ги овој рецепт:500 гр макарони300 гр печурки150 гр...
 • Грешки кои ги правиме при варење тестенини
  28.03.2016 - 10:17
  Овие грешки речиси сите ги правиме при варење тестенини.Следниот пат кога ќе посакате да јадете тестенини, сетете се на овие правила.
 • Топ 10 неверојатно вкусни рецепти со компир
  25.03.2016 - 16:29
  Компирот се користи за исхраната на луѓето бидејќи е еден од најбогатите извори на скроб, витамини, минерали и растителни влакна, а содржи многу малку масти и воопшто не содржи холестерол.Потеклото...
 • ПОСНО: Брза штрудла со готови кори
  24.03.2016 - 16:23
  Брза штрудла со готови кори. Вкусот е неодолив и неповторлив, а добивате многу вкусен и здрав десерт за цело семејство.Состојки:1/2 кг кори за пита1 кг јаболка100 гр суво грозјепрезлашеќерцимет1...
 • Рецепт за феноменалните Макаронс колачи
  22.03.2016 - 11:18
  Макаронс се француски колачиња кои стекнаа голема популарност во светот. Рецептот за Макаронс колачињата е многу едноставен.Потребно:3 белки130 г. бадемово брашно или мелени бадеми200 г. шеќер во...
 • Паста со морски плодови
  21.03.2016 - 11:55
  Нешто различно, а многу вкусно. Одлична промена во исхраната, а истовремено и разноврсен посен оброк. Потребни состојки:500 гр макарони500 гр морски плодови1/2 шолја бело вино1 чешне...
 • Рецепт на денот: Роловано месо со печурки и спанаќ
  21.03.2016 - 11:53
  Погледнете го видеото и сами направете го ова феноменално јадење.  Не морате да бидете мајстор во кујната. Со помош на ова видео можете и вие да бидете одличен готвач. Се што треба е да ги...
 • Посни манастирски рецепти за сите што постат
  20.03.2016 - 13:16
  Ова се вкусни манастирски рецепти, кои лесно се подготвуваат, а се многу вкусни. ЌОФТИЊА ОД ЛЕЌА леќа, хељда, морков во ист сооднос (на пр. по ½ шолја од сите)средината од 2-3 парчиња стар...

Pages