Кренале раце од борбата со водената стихија: Граѓаните во Задар се забавуваат на поплавените улици

Додека поголемиот број на жители во Задар се во страв поради разорната поплава, некои од нив одлучиле да кренат рацеод борбата со водената стихија и сѐ да свртат на шега.

Овогодинешниот хит на летото се големите гумени фламингоси на дување, а токму такви може да се најдат во центарот на Задар, низ поплавените улици.

 

 

 

 

13.09.2017 - 12:17

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа