Колку заработува Дејвид Бекам за еден месец?

Дејвид Бекам заработува повеќе од 1 милион фунти месечно. Поранешниот фудбалер, кој се раздели со прекрасната игра пред четири години, заработува одлично благодарение на неговата компанија Footwork Productions Ltd. Според неговите зборови, таа му носи зачудувачки 35.000 фунти ден.

Според „Сан“, 42-годишната ѕвезда заработила 12,7 милиони фунти минатата година, благодарение на договорите со H & M, Adidas и Haig Club.

Во изминатите пет години, поранешниот капитен на англиската репрезентација заработил речиси 165 милиони фунти.

Дејвид и сопругата Викторија, кои имаат четири деца, неодамна дадоа 6 години милиони фунти за имот во провинцијата Оксфордшир, Југозападна Англија.

Во мај, поранешната ѕвезда на Манчестер Јунајтед рече дека планира да купи остров по повод 20-годишнината од бракот на Викторија. Тогаш Дејвид спомнал за островот Брд Кеј, дел од Бахамите, со површина од 250-хектари.

 

 

 

11.10.2017 - 11:37

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа