Калински се збогуваше со гледачите - петиција финалето на ЛШ да биде со него

Златко Калински, легендарниот коментаторски глас, синоќа го одработи последниот тв пренос, натпреварот помеѓу Атлетико Мадрид и Реал беше негова работна задача по која се збогува со гледачите.

Неговите фанови покренаа петиција за Калински мирните пензионерски денови да ги започне по завршувањето на спектакуларното финале во Кардиф на 3 јуни, во кое ќе се соочат Реал Мадрид и Јувентус.

Петицијата е достапна на следниот ТУКА.

 

 

 

11.05.2017 - 17:43

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа