Израмнете ги вашите дланки и добро погледнете го овој важен детаљ на нив кој многу открива

Некои луѓе сметаат дека нашите дланки зборуваат многу за нас. Затоа, ако ги погледнете дланките на вашиот партнер можете многу да откриете за него.

Кажете му на партнерот да ги намести дланките како на сликата.

Доколку линиите од десната и левата страна се наоѓаат на иста страна, значи дека партнерот ве сака и сака долга врска. Емотивен е и рационален.

Доколку линијата од левата дланка е пониска во однос на десната значи дека партнерот е мудар, романтичен, но и дека сака постари девојки.

Доколку левата линија е повисока од десната значи дека партнерот сака помлади девојки.

 

 

 

12.08.2017 - 11:24

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа