Исповед на мајката на Легија: „Аркан го спаси мојот син од убиство“

Пред нејзината смрт, мајката на Милорад Улемек Легија, Наталија дала изава за срспките медиуми, преку која го опишала односот со нејзиниот син.Таа тврдела дека Милорад имал мека душа и дека обожавал да свири клавир. Наталија е убедена дека некој му го „спакувал“ убиството на премиерот Зоран Ѓинѓиќ и дека тој е невин.

– Да го планирал убиството на Ѓинѓиќ сигурно би го тргнал своето семејство на сигурно.Сигурна сум дека сето тоа му е наместено - изјавила Наталија.

Таа раскажала и дека Милорад од Аркан на подарок добил стан, но и дека за време на војната во Босна тој го спасил да не биде убиен од муџахедини.

 

 

 

 

13.10.2017 - 11:52

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа