Имате Вибер? - по ова сигурно ќе го избришете

Виберот го користиме сите, но оваа супер алатка за комуникација има и свои маани кои мора да ги знаете. 

Дали знаевте дека сите пораки, повици и фотки кои ги праќате на Вибер, многу лесно можат да се украдат и преслушаат? На Интернет има бесплатни програми кои го нудат тоа.

Затоа, на Вибер треба да се користат само основни пораки на комуникација и да се водат едноставни разговори.

Ни телефонските повици не се лишени од овој проблем, но се далеку посигурни.

 
 
25.11.2016 - 12:42

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа