Има 40 години, а изгледа како девојка: Тајната на нејзиниот изглед се наоѓа во вашата кујна

Сите жени сакаат кожата да им изгледа што поубаво и помладо. За да се постигне тоа не е потребно  да се купуваат производи полни со хемикалии.

Овој рецепт ќе ја исчисти вашата кожа, ќе ги намали лузните и видливоста на брчките.

Потребни состојки:

1 лажица мед

1 лажица млеко

3 лажици ориз

Подготовка:

Варете го оризот кратко време, а потоа водата од него одвојте ја во друга чинија. Во чинијата каде што ќе е оризот, додајте мед и млеко, добро промешајте и изгмечите. Нанесете на лице и оставете да делува 10 минути, а потоа измијте ја со водата од оризот.

По неколку дена ќе забележите подобрување.

 

 

 

07.08.2017 - 19:42

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа