Фудбалски тренер избоден со нож во Албанија

Тренерот на фудбалскиот клуб Влазнија, Ернест Џока, е избоден со нож во Скадар.

Како што јавија албанските медиуми, нападот го извршило засега неидентификувано лице.

Џока веднаш е пренесен во болница, а полицијата отвори истрага за случајот.

Мотивот за нападот засега е непознат.

 

 

 

22.02.2018 - 19:56

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа