Фото: Рекол дека нема што да пријави, а кога ја отвориле торбата имале што да видат

За време на редовна контрола на меѓународниот аеродром во Белорусија, граничарите поради рутинска контрола ја отвориле торбата на еден руски државјанин и буквално се замрзнале од шок, кога виделе што има во неговиот багаж.

-Забележавме дека чудно се однесува и самиот говор на телото укажуваше дека му е непријатно, односно дека е нервозе поради некоја причина. Тоа беше првиот сигнал да го издвоиме-изјавил еден од полицајците.

Во торбата која ја носел со себе имал ни помалку, ни повеќе, туку неколку вида змии, гуштери, пајаци и шкорпии.

Со брзата реакција на полицијаѕа, спречено е мажот да ја помине сигурносната врата и да влезе во авион.

Човекот е уапсен, а засега не е познато зошто се обидувал да ги прошверцува овие животни.

rakija, zmije
 
Foto: Profimedia/ilustracija
 

 

 

14.09.2017 - 09:34

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа