Фото: Претседателот Трамп стана дедо по девтти пат

Американскиот претседател Доналд Трамп по деветти пат стана дедо. За раѓањето на момчето, на Твитер напиша среќниот татко, 33-годишниот син на претседателот – Ерик.

View image on Twitter
View image on Twitter
„Со Лара сме среќни да го објавиме раѓањето на Ерик Лук Трамп во 8:50 часот“, напиша тој.

Ова е првото дете во семејството на Ерик и Лара Трамп.

View image on Twitter
View image on Twitter
Новороденчето Ерик Лук Трамп е деветтиот внук на претседателот. Неговата ќерка Иванка има три деца, а Доналд Трамп помладиот – пет, потсетуваат светските агенции.
 

 

 

13.09.2017 - 09:12

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа