Фејсбук повторно доминира - дали видовте што можете да правите со коментарите

Откако се појавија многу ГИФ анимации, тие станаа едни од омилените работи на интернет. 

Фејсбук одлучи на своите корисници да им овозможи ГИР анимации и во коментарите.

Увидувајќи дека се навистина популарни во форма на статус, се верува дека ќе ја имаат истата популарност во облик на коментар.

Како што Фејсбук изјавува, минатата година на Месинџер се прегледани повеќе од 13 милијарди ГИФ-ови.

 

 

 

 

15.06.2017 - 12:28

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа