Евтино и без хемикалии: Кој и да влезе во вашиот тоалет ќе праша за тајната на совршениот мирис

Сите ние сакаме тоалетот да ни мириса убаво, зарем не?

За да го постигнеме тоа сите ние купуваме производи полни со хемикалии кои може да ни наштетат. Тоа не треба да го правиме. 

Овој едноставен трик ќе ви помогне да подготвите мирисни топчиња кои ќе може да ги ставате во вц школката.

Потребно ви е:

- 100 грама сода бикарбона

- 50 милилитри сок од лимон

-15 капки етерично масло

Измешајте ги овие состојки и потоа ставете ги во калапи. Почекајте да се формират облици. Потоа тие топчиња ставете ги во некоја тегла и чувајте ги во тоалетот. Секогаш кога ќе сакате ставете по едно топче во школката.

 

 

 

26.07.2017 - 21:14

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа