„Ел Класико“ во необичен термин: Реал и Барса ќе играат од 13 часот

Ако некогаш фудбалот се играше главно за навивачите, сега спонзорите и гледаноста на телевизиските прености играат се поголем фактор во најсилните лиги.

Се чини тоа е и главната причини за терминот кој е определен за овогодинешното „Ел Класико“ во Ла Лига кое е закажано за на 22. декември во 13 часот.

 

Навивачите кои овие гиганти ги имаат во Азија, Австралија, САД се чини имаат свој удел во одредувањето на термините, па од година во година носат невообичаени сатници за одигрување на едно од најголемите светски дербија.

 

 

 

04.11.2017 - 11:20

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа