Единаесет несреќи во Скопје - полицијата демне

Едно лице се здобило со тешки телесни повреди, пет со полесни, а во пет е причинета материјална штета во вкупно 11 сообраќајни несреќи што се случиле во текот на вчерашниот ден на подрачјето на СВР Скопје.

Во текот на вчерашниот ден од страна на сообраќајната полиција откриени се поголем број на прекршоци. Од страна на сообраќајната полиција издадени се 25 прекршочни платни налози и 57 мандатни платни налози за сторени прекршоци од областа на сообраќајот.

Со специјалното возило „пајак“ отстранети се вкупно 64 возила.

 

 

 

13.06.2017 - 10:39

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа