Два силни земјотреси направија хаос- луѓето во паника излегоа на улица

Засега нема известување за евентуални жртви и направени штети.

Два земјотреси со јачина од 4,9 степени според Рихтер ја погодија Турција. Вториот земјотрес предизвикал паника кај луѓето кои излегле на улиците.

Земјотресите се честа појава во Турција.

Луѓето исплашени велат дека ќе останат на улица додека не бидат сигурни дека можат да се вратат во своите домови.

 

 

 

21.04.2017 - 20:49

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа