Дожд во текот на целиот ден - еве каде наврна најмногу

НАВРНАТ ВОДЕН ТАЛОГ (во л/м2) за 9 часа, до 16 часот.

41 Гевгелија,

19 Берово,

18 Струмица,  Д.Капија,

15 Прилеп, Тополчани,

13 Претор,

11 Битола,

10 Штип,

8 Кр. Паланка, Охрид,

7 Скопје Петровец,

6 Скопје-З.Рид,

5 Пожаране, Тетово,  Ѓуриште.

Во вечерните часови ќе се задржи облачно и свежо, со врнежи од дожд, кои на места  повремено ќе бидат  пообилни, особено во југоисточните и источните делови,каде ќе продолжат и во текот на ноќта. Ќе дува умерен  ветер од северен правец.

 

 

 

16.07.2017 - 21:31

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа