„Да ја знаев оваа тајна порано, никогаш не би ги фрлила картоните за јајца“

Дали вие веднаш ги фрлате картоните во кои се продаваат јајцата, откако ќе ги потрошите? Тие школку за јајца можат да се искористат за различни цели и многу да ви послужат.

Еве на кои интересни начини може да ги искористите:

-Да ги користите како саксии и во нив да садите билки. Освен тоа слатко изгледаат, а можат да разбудат креативност во вас и да ги избоите на различни интересни начини. Што велите?

- Овие картонски кутии можете да ги користите за чување на алатот или некои ситници како накит, копчиња... Можете да ги распоредите.

Исто така во нив може да се чуваат и украси за елка.

Но, и како пелета додека сликате.

Следниот пат добро размислете пред да ги фрлите!

 

 

 

19.05.2017 - 20:39

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа