Чупиќ: Верувам дека Македонија ќе ја изненади Шпанија

„Коцкестите“ со победа ја почнаа втората фаза од ЕП во Хрватска, а во Арена Загреб вечерва настрада Белорусија кој до последни моменти се бореше за изненадување.

Десното крило на Вардар, Иван Чупиќ немаше баш свој ден откако мечот го заврши без гол, а по мечот имаше пофални зборови за Македонија.

“Сите натпревари на Македонија ги гледавме и јас можам само да и честитам на овие три бода. Јас се надевам дека во Вараждина ќе ја завршат работата исто така и дека веќе во следниот меч ќе ја добијат Шпанија, нешто во што јас веруваме дека може да се случи“, изјави Чупиќ.

 

 

 

 

18.01.2018 - 23:07

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа