Авион принудно слетал поради миризбата која доаѓала од тоалетот - патиците згрозени

Авионот SG 192 од Бенгалур до Њу Делхи во Индија морал присилно да слета поради лош мирис кој се почувствувал од тоалетот дури до пилотската кабина, изјавил претставникот на авио компанијата SpiceJet.

Авионот кој пренесувал 188 патници сетал еден час по полетувањето во Индијскиот град Худерабаду затоа што патниците заедно со екипажот повеќе не можеле да го издржат лошиот мирис.

Кабината, како што пишува Метро, заедно со остатокот од авионот и тоалетот биле проветрени по слетувањето и патниците каснеле на својата дестина еден час.

Причина за мирисот или личноста кој го предизвикал мирисот не се познати, но тоалетот бил во очајна состојба.

 

 

 

19.10.2017 - 23:54

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа