Астронаут сними неверојатни глетки: Вака изгледа поларната светлина кога се гледа од вселената

Италијанскиот астронаут Паоло Несполи објави снимка од поларна светлост- аурора бореалис, снимена од Меѓународната вселенска станица.

Италијанскиот астронаут направил неколку снимки вклучувајќи го и погледот на Персискиот залив, но и движењето на огнените топки кон Земјата.

Прекрасно:

 

 

 

06.12.2017 - 22:48

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа