Апелација одлучи: Мукоски останува во притвор

Апелација на седница одлучила пратеникот Крсто Муковски да остане во притвор.

Претходно беа одбиени жалбите и на Љубен Арнаудов, Сашо Василевски, Јохан Тарчуловски и Митко Чавков, а сега се одби и жалбата на Мукоски.

Инаку, од наредна недела Апелација одлучува по жалбите за Жаклина Пешевска и за еден од организаторите на протестите , режисерот Борис Дамовски.

 

 

 

 

17.01.2018 - 14:41
Фото: 
МИА

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа