Апелација ќе одлучува за жалбите на СЈО и обвинетите

Апелацискиот суд во текот на денот се очекува да одржи пет седници на кои ќе ги разгледува жалбите што ги поднесоа од Специјалното јавно обвинителство, но и жалбите кои ги поднесоа обвинетите.

Жалбите стигнаа до второстепениот суд откако кривичниот совет при Основниот суд Скопје 1, за дел од лицата опфатени во предметите не СЈО ги прифати, за други одби побараните мерки на претпазливост.

На некои им беа одземени пасошите.

 

 

 

17.07.2017 - 10:21

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа