Ангелина изгледаше исплашено и срамежливо, но штом запеа сите занемеа

Ангелина Грин по разводот на родителите единствена утеха пронашла во музиката, а својот талент одлучила да го покаже во натпреварувањето „Америка има талент“.

Иако на почетокот делуваше помалку исплашено и срамежливо, кога ја запеа песната „Stand by you“, членовите на жирито останаа без текст.

Нејзината интерпретација допре до многумина, посебно до Хајди Клум, која буквално остана без текст. Благодарение на својот вонсериски талент, Ангелина оди директно во полуфиналната емисија.

 

 

 

 

11.08.2017 - 20:58

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа