Ако случајно го видите овие работи во вашиот двор, не приоѓајте за жива глава

Природата некогаш може да биде чудна, но постои појава која е почудна од се останато.

Веруваме дека никогаш досега не сте виделе вакво нешто. Немојте да се запрепастите ако еден ден налетате на овој виде печурка. Налик прсти од мртов човек, печурката „Xylaria polymorpha“ и нејзиниот изглед е поприлично стравиче. Изгледа како прсти од починат човек кои излегуваат од земја, а вистината е уште почудна.

Погледнете на видеото:

 

Ako slucajno vidite ove stvari u vasem dvoristu... by kucasnova

 

 

 

17.07.2017 - 10:02

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа